Moje metody

Moxa-požehování

Nahřívání akupunkturních bodů doutníkem z pelyňku. Moxa vyhání chlad z postižených oblastí nebo akupunkturních drah, zlepšuje cirkulaci v těchto drahách a posiluje čchi.

 

Fytoterapie

Speciálních čínské bylinné směsi jako doplňky stravy ( hotové směsí v podobě nalisovaných kuliček), dále čaje a potravní doplňky Mudr.Hofmanna

Návštěvy jsou individuální dle stavu a závažnosti problému. Délka užívání závisí na typu onemocnění: např. u akutních nachlazení cca na 3 dny - 2 týdny; u chronických stavů nebo vyčerpanostii několik měsíců až rok.

 

Baňky-baňkování

Bańky mohou být součástí základní kůry nebo jako další léčebná kůra zvlášť, zesilují účinek akupunktury, odstraňují blokádu v akupunkturních drahách i stáze krve. Více na stránce Baňkování.

 

Akupunktura

Spolu s fytoterapií patří akupunktura k nejsilnějším prostředkům, kterými ovlivňujeme zdravotní stav pacienta. Pomocí akupunkturních jehel působí terapeut na body na akupunkturních drahách, kterými protéká qi (nebo-li vitální energie). Volbou bodů a jejich stimulací napomáhá harmonizovat toku qi a tudíž navození rovnováhy v organismu.

 

Tuina

Pomocí různých technik drénuje akupunkturní dráhy, normalizuje jin a jang, harmonizuje systémy výživy, ochrany, energie a krve. Je neoddělitelně spjata s ostatními metodami TCM.

Přírodní a bylinkové preparáty

V ordinaci používám výhradně přírodnií preparáty,. Nic není náhodné a proto je třeba léčit vždy nejen tělo, ale i přičiny, tedy přistupovat k léčbě celostně.  Vše, co se nám děje v životě, nám poté zrcadlí naše tělo. Pokud ke mně přicházíte, počítejte nejen s léčbou a technikamei, které používám, ale i s úpravou vašeho  jídelníčku a  s vyloučením chemických  přísad ve vámi používané kosmetice, pracích prášcích, pastách na zuby aj. Vždy je třeba,. abyste změnili přístup k sobě samotným a jen tak je možné se harmonizovat a  uzdravit.

 

Ušní svíce

 Lidské ucho je párový smyslový orgán sluchu a rovnováhy tvořený vnějším, středním a vnitřním uchem. Vnější zvukovody se průběžně zaplňují ušním mazem. Při nadměrné tvorbě ušního mazu, který může být příčinou mnohých obtíží jako hučení, pískání, šum, nerovnováha ušního tlaku a pocit zalehlých uší, tento maz tuhne a snižuje sluchový vjem.

V důsledku nesprávného čištění se ušní maz tlačí stále hlouběji do ucha. Může se však lehce odstranit pomocí ušní svíce. Teplo vytvořené hořením ušní svíce změkčuje nahromaděný maz a vytvořený podtlak ho komínovým efektem vysaje. Zároveň dochází k vyrovnání tlaku přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku.

Tepelný vliv pozitivně ovlivňuje zablokované toky energie v meridiánech, jejichž úlohou je přeprava a rozvádění životní energie v organismu člověka. Po zapálení vzniká uvnitř ušní svíce mlha, jenž proudí směrem dolů dovnitř ucha. Tato mlha přepravuje účinné látky ušní svíce do celého ušního ústrojí.Teplo z ušní svíce prohřívá i mikrosystém ušního laloku a tak působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují růběh onemocnění z prochladnutí. Ušní svíce upravuje čistící působení lymfatické drenáže ucha.

 Ušní svíce a jejich příznivý účinek:

•        migréně                                                                                               

•        bolesti  hlavy

•        akutní a chronické rýmě

•        celkové posílení imunitního systému

•        mírné formě zánětu středního ucha

•        svrbení a hučení v uchu

•        pocitu tlaku v uších a v hlavě    

•        poruchách čichu

•        zánětu mandlí

•        podrážděnosti a stresových symptomech jako důsledek vegetativních poruch

•        nedostatečném prokrvení ucha

•        energetické posílení při nedoslýchavosti

•        lokální a reflexní aktivaci látkového a lymfatického oběhu

•        stimulaci energetického toku  

 

Terapie Su Jok

V překladu ruka-noha, má mnoho společného s akupunkturou, kterou však mohou pacienti aplikovat sami na sobě i bez odborné lékařské průpravy. Princip je velmi jednoduchý k pochopení a zapamatování a právě pro svou jednoduchost a na druhé straně velkou účinnost patří mezi velmi oblíbené a používané způsoby léčení zejména akutních potíží.
Na ruce a noze se nacházejí aktivní energetické body, jejichž stimulace má léčebné účinky. Korejský vědec prof. Parc Jae Woo objevil podobnost jednotlivých částí lidské ruky (počet prstů) s počtem končetin lidského těla a zobrazil tak lidské tělo na dlani a hřbetu ruky (nohy). Na hřbetu ruky se nachází jangová část těla, na dlani pak jinová část těla (velice zjednodušeně řečeno - jangová je nechráněná a jinová je chráněná část těla). Palec ruky (3 články) ztělesňuje hlavu, krk a hrudní část těla po bránici, dlaň je zbytek trupu od bránice dolů, krajní prsty jsou ruce a prostředník s prsteníkem jsou nohy. Jednotlivé články prstů dělí tělo na odpovídající části.

 

Vlastní léčba probíhá tak, že s pomocí diagnostické tyčinky (kterou může nahradit jakýkoliv na konci se zužující předmět, např. obyčejná tužka, větvička, ale i prst či nehet) se stimuluje bod odpovídající nemocné části těla. Tento bod je velice citlivý, místo po diagnostikování zůstává zarudlé a propadlé. Jeho stimulací (zejména masáží, ale i moxováním, přikládáním semen rostlin, magnetů, kreslením barevných bodů atd.) dochází k vyrovnání energetické hladiny nemocné oblasti, a tedy k jejímu vyléčení. U akutních záležitostí se většinou jedná o pouhé vteřiny, kdy problém zcela mizí.

 

Pružný prsten slouží ke tlakové stimulaci bodů za účelem efektivní prevence různých onemocnění. Při masáži prstů dochází k působení na lymfatický systém, organismus je tonizován, zvyšuje se kapacita energie. Navíc je to velmi příjemné. Doporučuji všem, kteří pracují s prsty, v administrativě – práce na počítači, při hře na hudební nástroje, ale i třeba chirurgům.
Masáž prstýnkem SU JOK můžeme provádět každý den, libovolně dlouho.

Auriculotherapie

 Na ušním boltci se promítá obraz celého těla. Ušní boltec je jeden z mikrosystémů umožňujících diagnostiku a léčbu. Na rozdíl od klasické akupunktury jsou aktivní místa ušního mikrosystému nalezitelná pouze za patologického stavu. Změny na odpovídajících místech ucha se objeví ještě před zjevnými klinickými příznaky. Závažná onemocnění nebo stav po těžším traumatu naopak zanechává v projekčních místech stálou stopu v podobě aktivního bodu. Porucha funkce nebo počínající somatická změna se projeví změnou citlivosti pokožky na tlak a změnou elektrické vodivosti. Je také důležité, že normální funkci organismu nelze rozladit stimulací aktivních bodů.

Za nejpřijatelnější vysvětlení působení aurikuloterapie lze považovat to, že je to léčba pomocí zásahů do informačního systému těla. Tento zásah vrací chod organismu do správných kolejí.